Opublikowany przez: Mela134
Autor zdjęcia/źródło: Węgiel leczniczy@flikr.com/Robert McDonald
Jeśli dopadła cię biegunka i masz problemy żołądkowe, węgiel leczniczy z pewnością ci pomoże. Substancja ta w naturalny sposób usuwa toksyny z organizmu, łagodząc tym samym dolegliwości ze strony układu trawiennego. Jednocześnie węgiel leczniczy ogranicza nadmierną produkcję gazów w jelitach, zmniejszając podatność na wzdęcia.
Węgiel pomocny jest także przypadku częstych krwotoków z nosa, szumów usznych oraz silnych bólów głowy. Sprawdza się także przy bezsenności i leczeniu wrzodów, egzemy, gorączki, zapalenia oskrzeli i astmy. Już Hipokrates i jego uczniowie zalecali stosowanie sproszkowanego węgla drzewnego na zakażone rany, co powodowało, że rana szybciej się goiła. Zalecany jest także osobom o obniżonym pulsie, które mają tendencję do omdleń. Coraz częściej mówi się o węglu leczniczym w kontekście leczenia choroby Alzheimera, gdyż działa on uspokajająco na pacjentów w starszym wieku i choć liczne doświadczenia wykazały skuteczność węgla przy wielu rozmaitych schorzeniach, do tej pory nie odkryto, na czym polega jego lecznicze działanie pod względem fizycznym i chemicznym.
U osób z wolną przemianą materii węgiel leczniczy może być mniej skuteczny. Niektóre preparaty z węglem zawierają również sorbitol. Jest to substancja słodząca, która wykazuje właściwości przeczyszczające, w związku z czym może nasilać wymioty i biegunkę. Węgiel leczniczy może powodować ból lub obrzęk żołądka u osób doświadczających krwawienia z przewodu pokarmowego oraz u pacjentów po operacji przeprowadzonej w obrębie układu trawiennego. Nie ulega jednak wątpliwości, że węgiel, wciąż kryjący w sobie wiele tajemnic, jest niezwykle silnym środkiem wspomagającym system oczyszczania organizmu. Można go podawać doustnie, drogą wziewną, stosować na skórę w okładach i jako zasypkę.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.